
Tepovanie Bratislava - čistota bez námahy
Naša profesionalita sa rovná Vaša spokojnosť
Prichádza čas upratovania
Čistením sa zaoberáme pravidelne, rôzne činnosti sú charakteristické pre rôzne časové obdobia. Zatiaľ čo odpadkový kôš je potrebné vynášať denne, okná sa umývajú iba párkrát v roku. Asociácia upratovacích firiem dokonca rozvinula harmonogram na tieto práce tzv. Standard upratovacích prác. Prispôsobiť sa im môže ako čistiaca a tepovacia firma tak aj klient, ktorý si prácu zadáva. Požiadavky sa jednotlivo líšia klient od klienta. Ak sa jedná o domácnosť, upratovanie sa najčastejšie odohráva na Vianoce alebo Veľkú noc, kedy chcú mať dnešné zamestnané ženy čisto, upratané a zabezpečené hĺbkové tepovanie kobercov a sedačiek.
Pokiaľ je zákazníkom firma alebo nejaká spoločnosť tieto služby prebiehajú podľa stanoveného harmonogramu. Podnikové dovolenky sa využívajú k údržbe klimatizácií , stropných konštrukcií atd. Teda všetkého, čo je nad rámec zmluvy dojednanej individuálne podľa potreby.
O tom ako sa bude priestor upratovať , čistiť alebo tepovať, rozhoduje mnoho faktorov. Dôležité sú najme povrchy materiálov – podľa nich sa vyberá ten správny upratovací prostriedok. O spôsobe upratovania tiež rozhodujú už architekti pri návrhu budov. Preto by som chcel apelovať , aby sa tejto problematike ľudia viac venovali a dôkladne ju zvážili. Miestnosti pre upratovačku sú malé , a najčastejšie sa otvárajú sa do vnútra. Zároveň však súčasné požiadavky sú omnoho ďalej. Je potrebné miesto pre čistiace stroje, prípadne je nutné ich v noci nechať pripojené na sieť. Často sa zabúda na technické výťahy, ktoré sú ideálnymi pomocníkmi pre prístup k vyšším podlažiam. Pokiaľ do týchto miest nie je prístup je nutné následne prácu odvádzať ručne. Miestnosti na upratovanie by mali disponovať priestorom na vysušenie mopov a handier. Niektoré miesta sú na čistenie príliš náročné a niektoré doslova neupratovatelné. Predstavte si dnešné moderné spojenie nerezových materiálov a skla, to sú aj samostatne sa zložito čistiace povrchy a preto sú aj náklady na takéto čistenie vyššie. A pokiaľ hovoríme o nevyčistiteľných plochách tak by som spomenul jednu banku, v ktorej architekt navrhol v strede budovy niekoľko poschodový vodopád. Denne po ňom tečie voda a usadzuje sa vodný kameň. Ako ho ale odstrániť, keď na vrchu vodopádu nie je nič na uchytenie, na čo by sa zavesil pracovník a spustil sa dole pri čistení. A takýchto príkladov pár existuje.